Blog

Nimepäevad

Inimese nimepäev oli algselt (õigeusu, katoliku ja mõnes teises kirikus) selle pühaku mälestuspäev, kelle järgi inimene on ristimisel ristinime saanud ning kes on tema kaitsepühak. Ühele ja samale eesnimele võib vastata mitu nimepäeva, sest eri pühakutel, kelle mälestuspäev on eri kuupäevadel, võib olla ühine nimi. Mõnel pühakul, näiteks Ristija Johannesel õigeusu kirikus, on mitu mälestuspäeva.

Nimepäevad on mõnikord märgitud ka nende kristlike kirikute kirikukalendrites, kus pühakute mälestuspäevi ei tähistata, ning ilmalikes kalendrites. Neil juhtudel ei ole päev seotud niivõrd pühakuga kui eesnime endaga. Eri kalendrites võib ühele ja samale nimele vastata eri nimepäev. Asi on selles, et kuigi nimepäevakalendrite koostamisel arvestatakse ka pühakute mälestuspäevi ning neist tulenevaid rahvakalendri tähtpäevi, on eriti mittekristlikku päritolu nimede puhul nimepäevad määratud kalendritegijate suva järgi.

Vaata ka: Nimepäevad

Nimepäevad

Apple Special Event – september 2017

Selleaastane teine Apple Special Event – september 2017  leiab aset täna, 12. september 2017 (esimene üritus toimus juunis – Apple Special Event – WWDS 2017).

Apple Special Event – september 12 2017

Ürituse algus Eesti aja järgi kell 20:00. Live üritust saab jälgida Apple lehelt – Apple Special Event – September 12, 2017.

Ürituse toimumiskohaks Steve Jobs Theater mis asub keset ilusat Apple parki Californias, USA-s.

Loe edasi: Apple Special Event – september 2017

nopCommerce themede loomine

Oma theme loomine

Creating / Writing your own theme (using current / default theme)
Creating an nopCommerce Theme the Definitive Guide

Kohandatud CSS pärast theme ja pluginate faile

@{
    Html.AddCssFileParts("~/Themes/DefaultClean/Content/styles.custom.plugins.css");
        
}
@Html.NopCssFiles(this.Url, ResourceLocation.Head)

Custom CSS after plugin’s CSS

Dünaamilised url-id

<img src="@Url.Content("~/ ?? THEME PATH ?? /Content/images/ico-facebook.png")" alt="" />

Dynamic path for themed images for NopCommerce 2.0 with MVC Razor

Kontorid kus sa tahaksid töötada 4? Work Design Magazine

Järjekordne “Kontorid kus sa tahaksid töötada?” postitus, vaata ka eelmist kolme: Kontorid kus sa tahaksid töötada?, Kontorid kus sa tahaksid töötada 2?, Kontorid kus sa tahaksid töötada 3? Officelovin.

Seekordne keskkond kust paljude kontoriülevaadete ja galeriide seast ideid ammutada on Work Design Magazine

Teine Maailmasõda veeb

Alguse saanud juba 2004. aastal on Teine Maailmasõda veeb läbi teinud erinevaid arenguetappe, kuid lõppkokkuvõttes on lehe põhiline sisu ja idee jäänud kindlaks oma sünnipärasele teemale.

Leht annab edasi teise maailmasõja teemalist infot, materjali ja uudiseid olenemata sellest millise osapoolega oli tegu, kaotusi ja võite kogesid kõik.

Sõja käigus mobiliseeriti üle 100 miljoni sõjaväelase, mis teeb sellest kogu ajaloo kõige laialdasema sõja. Sõjas tapeti üle 70 miljoni inimese, enamik neist tsiviilisikud, mis teeb sellest inimajaloo kõige verisema kokkupõrke.

Vaata lähemalt: Teine Maailmasõda