Mis asi on AspiegelBot, miks see kahjulik on ja kuidas sellest lahti saada?

AspiegelBot on Huawei poolt omatud otsingurobot, samasugune nagu Googlebot Google-il. Vahe on ainult selles, et AspiegelBot suudab väga kiiresti süsteemi meeletult üle koormata, eriti hädas on nendega phpBB ja teiste foorumi tarkvara ning Woocommerce mitmekeelsusega e-poodide omanikud.

Robot esitleb ennast nii:

Mozilla/5.0 (Linux; Android 7.0;) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537.36 (compatible; AspiegelBot)

Nimetatud otsingurobot sirvib minutis kuni 100 erinevalt IP aadressilt erinevaid lehti, üritab täita kõikvõimalike vorme ja ujutab sessioonide tabeli üle. Server väga suure tõenäosusega annab pidevalt järgnevat veateadet:

508 error: Resource Limit Is Reached

Külastajatel ei ole võimalik saiti näha ning kannatab ka lehekülje SEO, sest lehele ei pääse ligi näiteks ka Google otsingurobot.

Mida teha:

Serveri halduspaneelis soovitatav ära blokeerida IP-de esialgu vahemik ja pärast seda fine tunida, sest päris kõigil IP-delt selles vahemikus päringud ei tule

 114.119.0.0 kuni 114.119.255.255

Ning .htaccess faili lisada järgnevad read

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^.*(AspiegelBot).*$ [NC]
RewriteRule .* - [F,L]

Pärast seda kui nimetatud robot on blokeeritud hakkab kivina kukkuma loenduri number mis viimase 24 tunni jooksul serveri piirajasse läinud olukordi fikseerib

 

Vajad abi kodulehe kiiremaks muutmisega, WordPressi kodulehe turvalisuse või hooldusega? Võta ühendust mailil silver@webart.ee ja vaata lisa: WordPressi laadimise kiirendamine

Autor

Silver

HTML/CSS spetsialist, PHP/MySQL & JavaScripti taltsutaja. Wordpressi ekspert - Wordpressi kodulehe tegemine, hooldus, taastamine, turvalahendused, SEO, themed ja pluginad. Magento entusiast. Veebifirma UusWeb.ee eestvedaja. Blogija aastast 2005.

Kiirrulluisutamise (Inline speed skating) sõltlane, jooksudistantside läbija ja (maantee-) rattasõidu harrastaja Sporditarvete e-poe Spordihai.ee taganttõukaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga