PHP MySQL funktsioonide asemel PDO kasutamine, 1. osa – sissejuhatus

PHP MySQL funktsioonide asemel PDO kasutamine on üks võimalikest valikutest, et PHP ja MySQL andmebaaside vahelist suhtlust võimaldada edaspidiselt (alates PHP versioonist 7.0.0). Jutt on siis PHP ja MySQL andmebaasi ühendamise funktsionaalsusest PHP programmeerimiskeele siseselt.

Kui ma 2004. aastal esimesed php read kirjutasin ning samal ajal ka MySQL andmebaaside kasutamist õppima hakkasin olid PHP versioon 4 ja andmebaasiga suhtlemiseks standardvalik PHP MySQL laiendus. Aeg on edasi liikunud ning uuteks standarditeks saanud MySQLi ja PDO. MySQL funktsioonid on PHP 5.5.0 versioonist alates iganenud (deprecated) ning PHP 7.0.0 versioonis juba eemaldatud.

Autor

Silver

HTML/CSS spetsialist, PHP/MySQL & JavaScripti taltsutaja. Wordpressi ekspert - Wordpressi kodulehe tegemine, hooldus, taastamine, turvalahendused, SEO, themed ja pluginad. Magento entusiast. Veebifirma UusWeb.ee eestvedaja. Blogija aastast 2005.

Kiirrulluisutamise (Inline speed skating) sõltlane, jooksudistantside läbija ja (maantee-) rattasõidu harrastaja Sporditarvete e-poe Spordihai.ee taganttõukaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga