Rulluisutamisest talvel

Detsembrikuu algust päris talveks veel lugeda ei saa, sest teatavasti algab talv 22. detsembri paiku. Kuid siiski on see minu lähim ja sarnaseim rulluisu sõidu elamus talvele. Tavapäraselt on viimased sõidud jäänud oktoobri kuusse. Seekord siis teisiti.
Temperatuur natuke alla 0C, võib kohata väikeseid jääkirmetisi siin ja seal, teepind kuiv, võib täheldada kergeid tuuleiile (mis hiljem saatuslikuks saavad). Niisiis uisud alla (ratta läbimõõt 100 mm). Sõidu alustamine Stroomi ranna äärest. Kergliiklustee Kolde pst. ääres mis viib Stroomi rannast Sõle tänavani on hea lai ja tihti puhastatud nii ka seekord. Sõit hea mugav. Järgmiseks lõiguks Sõle tänava kõnnitee kuni Paldiski maanteeni – võib täheldada juba pisukest prahti ja liiva teel, sõit pole enam nii sujuv. Ja algab õudusunenägu. Paldiski maantee nurgalt Rocal Mare poole liikudes on sõit juba üle kivide ja kändude, osa etappe on võimalik läbida kerge vaevaga ja seal samas kõrval on tiheda killustikuga kaetud distansid, väikseid kive lendab kahte lehte ja ka hoog ei püsi kaua ning jalad tuleb kiireimi käima lasta. Lõpuks Vabaõhumuuseumi teele jõudes on üllatus suur ja mitte hea. Kogu Kakumäe nn. ring on kaetud kiviklibuga mis peaks aitama jalakäijatel libedal asfalt pinnasel muretult liikuda. Minu rulluisusõit on, aga sellevõrra raskendatud, rühkida tuleb edasi…
Kokkuvõttes võib nentida, et on täitsa võimalik ka talvel sõita meie heitlikes ilmastikuoludes kui tee kuiv ja puhas. Ka väikesed jäätunud veeloigud ei tohiks eriliseks takistuseks saada, sest vähegi ette vaadates on neid võimalik vältida ja neist kõrvale laveerida.
Kindlasti on aga soovitatav omale ka sooja hoidvad riideid selga panna, endal läks see osa väheke nihu ning väike külmetushaigus tuli sellest seiklusest külge.

Autor

Silver

HTML/CSS spetsialist, PHP/MySQL & JavaScripti taltsutaja. Wordpressi ekspert - Wordpressi kodulehe tegemine, hooldus, taastamine, turvalahendused, SEO, themed ja pluginad. Magento entusiast. Veebifirma UusWeb.ee eestvedaja. Blogija aastast 2005.

Kiirrulluisutamise (Inline speed skating) sõltlane, jooksudistantside läbija ja (maantee-) rattasõidu harrastaja Sporditarvete e-poe Spordihai.ee taganttõukaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga