Chongqing

Tõusev Hiina – unistuste elu?

Üks ülevaatlik videopostituste sari mille eesmärk on luua vastukaaluks erinevatele ajakirjanduslikele ja propagandistlikele materjalidele pilt tegelikust elust Hiinas. Riigist mida seatakse juba ette järgmiseks maailmavalitsejaks nö Tõusev Hiina. Erinevate autorite loodud videolood aitavad pildilisel kujul edastada rõõme ja muresid mis Hiinas valitsevad ja annnavad parema ja korrektsema pildi eluolust.

Palju armastatakse maalida pilti elust suurtes Hiina linnades kui unistuste elust siis tegelikult on elu ka Hiina linnades tavaliste inimeste jaoks raske. Elu maal on muidugi veel raskem. Seal on maal mahajäämus suur ja elatakse tihti juskui väljaspool tsivilisatsiooni. Võrreldes eluga euroopa linnades peavad noored võitlema mineviku taagaga ja uue progressiivse majandusmudeliga mis sõidab üle kõigist kes sellele teele ette mingil põhjusel jäävad.

Samas noortel on samasugused unistused ja eesmärgid eluks nagu meil kõigil. Teha karjääri, alustada pereelu …

Selgitus sellele mis hetkel maailmas toimumas – Hiina suur ja tohutu majanduskasv millest kogu maailm oma osa sai, müügi ja muu kõrvaltegevuse näol, tootis juba tükk aega tegelikult täiesti kasutult ja tühjalt seisvaid suuri linnu. Hiina tavaklassi inimestel korterite ostuks raha ei olnud ja ei tule. Ärksamad spekulatiivse ideega kodanikud ostsid oma säästude ja laenude najal tühjad korterid üles lootes need hiljem kallimalt maha müüa – kuid mida ei tulnud olid ostjad, säästud kulutatud ja laenumaksmisega raskustesse sattudes sattus kogu Hiina raskustesse ja omakorda sellest on saanud mõjutust terve maailmamajandus.

Hiina videopostituste sari

Autor

Silver

HTML/CSS spetsialist, PHP/MySQL & JavaScripti taltsutaja. Wordpressi ekspert - Wordpressi kodulehe tegemine, hooldus, taastamine, turvalahendused, SEO, themed ja pluginad. Magento entusiast. Veebifirma UusWeb.ee eestvedaja. Blogija aastast 2005.

Kiirrulluisutamise (Inline speed skating) sõltlane, jooksudistantside läbija ja (maantee-) rattasõidu harrastaja Sporditarvete e-poe Spordihai.ee taganttõukaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga