Блог

Nimepäevad

Inimese nimepäev oli algselt (õigeusu, katoliku ja mõnes teises kirikus) selle pühaku mälestuspäev, kelle järgi inimene on ristimisel ristinime saanud ning kes on tema kaitsepühak. Ühele ja samale eesnimele võib vastata mitu nimepäeva, sest eri pühakutel, kelle mälestuspäev on eri kuupäevadel, võib olla ühine nimi. Mõnel pühakul, näiteks Ristija Johannesel õigeusu kirikus, on mitu mälestuspäeva.

Nimepäevad on mõnikord märgitud ka nende kristlike kirikute kirikukalendrites, kus pühakute mälestuspäevi ei tähistata, ning ilmalikes kalendrites. Neil juhtudel ei ole päev seotud niivõrd pühakuga kui eesnime endaga. Eri kalendrites võib ühele ja samale nimele vastata eri nimepäev. Asi on selles, et kuigi nimepäevakalendrite koostamisel arvestatakse ka pühakute mälestuspäevi ning neist tulenevaid rahvakalendri tähtpäevi, on eriti mittekristlikku päritolu nimede puhul nimepäevad määratud kalendritegijate suva järgi.

Vaata ka: Nimepäevad

Nimepäevad

Apple Special Event — september 2017

Selleaastane teine Apple Special Event — september 2017  leiab aset täna, 12. september 2017 (esimene üritus toimus juunis — Apple Special Event — WWDS 2017).

Apple Special Event — september 12 2017

Ürituse algus Eesti aja järgi kell 20:00. Live üritust saab jälgida Apple lehelt — Apple Special Event — September 12, 2017.

Ürituse toimumiskohaks Steve Jobs Theater mis asub keset ilusat Apple parki Californias, USA-s.

Читать далее Apple Special Event — september 2017

Стихи с днем рождения

К соседке в именинный день
Гореть в огне любви не лень,
Подарки, рифм ряды дарить,
За счастье жить благодарить
С тобой, красотка, не с иной…
Пусть и не близко — за стеной!..
В квартире, может, станем жить в одной
Чтоб стала самой близкой и родной?

Посмотреть: Стихи с днем рождения